Zámek v Mikulově poprvé v historii zezelenal. Zařadil se tak mezi světové dominanty


Tisíce lidí v sobotu slavili Den svatého Patrika. A v tento speciální den se i Mikulov stal světovým. Dominanta mikulovského zámku se zahalila do zelené.


Dominanty ve městech se nejčastěji osvětlují zeleně na zelený čtvrtek před Velikonocemi. Zámek v Mikulově se zahalil do zelené už na Den svatého Patrika. V Mikulově je irská restaurace O´Hara a právě z Irska tento svátek pochází.


Nasvícení zorganizovalo Regionální muzeum v Mikulově ve spolupráci s Irish Pub O´Hara, který provozuje společnost Volarik Capital, jejíž předseda představenstva Mike Volařík zažil podobné nasvícení zámku při svých studiích ve světě. „Když ve světě svítí různé památky na Den svatého Patrika zeleně, tak proč by nemohl svítit i mikulovský zámek,“ řekl Volařík.


Zámek se rozsvítil v 18 hodin a jeho krásu mohli návštěvníci sledovat až do ranních hodin. K osvětlení zámku na zeleno byly použity speciální zelené filtry i zelená LED světla. „Zámek zazářil díky více než 20 světlům,“ vysvětlil Volařík.


Nasvícen na zeleno byl poprvé v historii, a nejen mikulovští zažili úžasnou podívanou. Oslavy a osvícený zámek přilákali mnoho nadšenců nejen z Mikulova, ale i širokého okolí, kteří se bavili do brzkých ranních hodin. „Jsme rádi, že se tento nápad zámku v Mikulově líbil a šli do toho spolu s námi. A tím se připojili k dalším městům na celém světě,“ dodal Volařík.STAŇTE SE ČLENEM

NAŠÍ RODINY. 

INVESTUJTE S NÁMI.

Zajímá Vás dění kolem nás? Chcete se stát investorem, nebo naopak vlastníte nemovitost, či něco jiného, co byste chtěli prodat?

 

Obraťte se na nás. Rádi Vám poradíme.

Volejte +420 608 400 026

NAPIŠTE

NÁM

© 2018 Volarik Capital   

Designed and created by unun