Skupina Volarik Capital uzavřela kontrakt s čínskou firmou HG TECH

Aktualizováno: 14. lis 2019


Skupina Volarik Capital, v čele s předsedou správní rady Mikem Volaříkem, uzavřela kontrakt s čínskou firmou HG TECH. S Čínou obchoduje poprvé v historii.


Předseda správní rady Volarik Capital Mike Volařík, výkonný ředitel Bottling Printing a člen Volarik Capital Kamil Suchánek, výkonný ředitel rumunské pobočky a člen Volarik Capital Marek Unatinszki a obchodní ředitel Miroslav Pekárek, se vydali do Číny, aby podepsali kontrakt o exkluzivním zastoupení prodeje značících, řezacích a svářecích laserů. „Získali jsme výhradní zastoupení pro evropský trh. Nyní budeme tuto firmu zastupovat, propagovat a nabízet jejich produkty,“ řekl Kamil Suchánek, výkonný ředitel Bottling Printing, která spadá pod společnost Volarik Capital.


„Chtěli jsme rozšířit portfolio laserové technologie a hledali jsme možnosti. Společnost jsme oslovili a vyhodnotili nás jako nejvhodnějšího dodavatele jejich technologií na evropském trhu,“ vysvětluje Suchánek.


„Třetí prosinec byl pro naši společnost velmi významným dnem. Zastoupení nyní máme pro Českou republiku, Slovensko a Rumunsko,“ řekl předseda správní rady Volarik Capital, který kontrakt podepsal přímo s prezidentem společnosti HG TECH Dengem Jiakem.


K podpisu došlo v sídle společnosti HG TECH ve Wuhanu v Číně. Společnost, která čítá téměř 5000 zaměstnanců, se zabývá laserovou technologií už od roku 1971 a patří mezi světovou špičku ve svém oboru. Firma má vlastní vývojové středisko, univerzitu a dlouholeté zkušenosti v této oblasti. Skupina Volarik Capital s ní plánuje spolupracovat dlouhodobě.


„Z toho důvodu jsme před časem založili společnost Žluté lasery, která se zaměřuje právě na prodej svářecích a řezacích laserů. Věříme, že se budeme úspěšně etablovat na všech našich trzích,“ řekl výkonný ředitel Bottling Printing Kamil Suchánek.


Volarik Capital již nyní spolupracuje na několika projektech významných firem v Česku a Rumunsku a podařilo se jí uzavřít první obchody s touto novou značkou. Pro skupinu Volarik Capital smlouva znamená nové příležitosti, které mohou významně zvýšit obrat jejího člena, společnosti Bottling Printing.