O nás

Česká investiční skupina Volarik Capital se zaměřuje na vyhledávání, správu a rozvoj aktiv ve dvou klíčových oblastech - průmysl a hospitality. S aktivy v hodnotě bezmála 300 milionů korun, pobočkami v Česku, na Slovensku i v Rumunsku a téměř stovkou zaměstnanců je holding založený v roce 2015 podnikatelem a vizionářem Mikem Volaříkem prototypem rychle rostoucí perspektivní skupiny.

Pokračující expanze se přitom zaměřuje nejen na atraktivní projekty z oblasti real estate, developmentu a hospitality na jižní Moravě, ale zahrnuje také plánované akvizice ve výrobně-obchodní oblasti ve střední a východní Evropě. Do roku 2025 mají tržby Volarik Capital podle stávajících plánů překonat hranici půl miliardy korun.

Mike Volařík

zakladatel a majitel Volarik Capital

Mike Volarik je zakladatelem, předsedou představenstva a hlavním hnacím motorem rozvoje investiční společnosti Volarik Capital. Svoji profesní kariéru začal v roce 2005 jako výkonný ředitel rodinné společnosti Bottling Printing zaměřené na na profesionální značení a kódování produktů či jejich obalů. V roce 2016 založil holding Volarik Capital, jež kromě Bottling Printing a dalších aktivit v oblasti průmyslu zastřešuje také projekty z oblasti hospitality a developmentu. 
Mike rád hledá způsoby, jak zlepšovat stávající podnikání a posouvat ho pomocí inovací kupředu. Zároveň ho profesně naplňuje budování zcela nových projektů, u kterých namísto krátkodobého ale potenciálně pomíjivého úspěchu sází především na stabilitu, dlouhodobou vizi a soulad s okolním prostředím. Právě díky tomuto přístupu je nyní Volarik Capital silnou a pevně ukotvenou společností s aktivy v hodnotě bezmála 300 milionů korun, téměř 100 zaměstnanci a velkým potenciálem dalšího růstu do budoucna.

_ZEH2991.JPG

Martin Benada 

CEO Divize Hospitality

Martin Benada má téměř dvacetiletou zkušenost s řízením a rozvojem hotelů - od malých a středních až po velké kongresové hotely se společenskými sály o kapacitě stovek lidí. Jednou z jeho klíčových specializací je také příprava nových hotelových projektů a jejich uvedení na trh. Právě v této oblasti našel uplatnění také ve Volarik Capital, kde vede a rozšiřuje celou divizi hotelnictví a pohostinství. Kromě již zavedeného a hosty velmi oblíbeného hotelu Volařík v Mikulově jsou její součástí i dva připravované projekty - nový designový butikový hotel v Mikulově a hotelový rodinný wellness resort o 115 pokojích, jehož výstavba by měla začít v roce 2022.

Miroslav Pekárek 

CEO Divize Industry

Specializací Miroslava Pekárka, jež ho provází po celou jeho profesní kariéru, je obchod. V různých společnostech se této oblasti věnoval nejprve z pozice obchodního zástupce, později také jako obchodní ředitel. S ohledem na dosažené úspěchy od roku 2020 řídí kompletně celý chod společnosti Bottling Printing spadající do investiční skupiny Volarik Capital. Kromě toho od ledna 2021 vede ve Volarik Capital také celou divizi Volarik Industry zaměřenou na aktiva z oblasti průmyslové výroby a distribuce průmyslových strojů v České republice i v zahraničí.

Radek Nešpor

CFO skupiny

Radek Nešpor se po celou svou profesní kariéru věnuje podnikovým financím. Nejprve pracoval jako auditor v poradenské společnosti KPMG, později byl finančním ředitelem retailových společností Okay elektro a Takko Fashion, jež dosahovaly obratu v řádu miliard korun ročně. Nyní je finančním ředitelem investiční společnosti VOLARIK CAPITAL, kde se kromě odpovědnosti za finanční stránku podnikání všech divizí firmy podílí také na přípravě nových projektů a byznysovém rozvoji.

Aktuality

Pomáháme

Všechny naše společnosti pravidelně podporují 

občanské sdružení BILICULUM, které pomáhá formou sociálních služeb lidem s mentálním nebo zdravotním postižením. Přejeme jim hodně sil do další práce.